VIDEO: PROJEKT VOZU R200 HOFFMAN & NOVAGUE
Video o tom, jak si dva lidé splnili sen a vznikl unikátní český produkt, který obletěl svět. Nástroj platformy 3DEXPERIENCE přitom v procesu realizace hrál klíčovou roli.
Na začátku stál sen, nápad a emoce
Petr Novague a jeho designérské studio patří mezi českou, ale také evropskou špičku. Jako správný milovník rychlých strojů a patriot, se jednoho dne rozhodl, že stvoří moderní reinkarnaci legendární Škody 130 RS. Jeho tehdy pouze elektronická verze sportovního kupé vzbudila rozruch už v roce 2012, ale k realizaci do skutečného, pojízdního vozu bylo daleko. Sen se začal stávat realitou, když se Petr Novague spojil se společností Kovovýroba Hoffmann. Výrobce karosářských dílů pro významné světové automobilové značky i za použití nástrojů Dassault Systemes začal s realizací jednoho velkého snu ve skutečnost.
Catia jako klíčový nástroj realizace
Karoserie R200 je postavena na podvozku sportovního kupé Audi R8. Aby mohli autoři na hotový podvozek napasovat zcela nový kabát včetně kompletně přepracovaného interiéru, využili technologii 3D skenování, na které navázala pečlivá práce v softwaru CATIA. Ten společnosti Kovovýroba Hoffmann dodává už řadu let společnost Technodat. CATIA se stala tímto krokem klíčovým nástrojem v realizaci náročného projektu. Na přesnou digitální podobu vozu včetně všech klíčových simulací a ověření funkčnosti navázala samotná výroba plechových dílů a dalších potřebných komponent.
Krok za krokem k unikátnímu autu
Kompletní digitální model vozu R200 v nástroji CATIA, která tvoří klíčovou součást platformy 3DEXPERIENCE, umožnil realizovat na české poměry unikátní projekt sportovního kupé s nezaměnitelným vzhledem, vysokým výkonem a hlavně vysokým zábavným faktorem. Projekt a zejména výsledný automobil ukazuje, že také v Česku mohou vznikat originální projekty. Nástroje DassaultSystémes pomáhají společnostem na celém světě dosahovat výjimečných výsledků ve vývoji a inovacích a Technodat přenáší toto know-how také na klienty v Česku a na Slovensku. Nebojte se, spojte se s námi a dosáhněte konkureční výhody díky inovacím. Pomůžeme vám.

Galerie projektu R200

Inovujte s 3DEXPERIENCE
Unikátní produkty a konkurenční výhoda skrze inovační proces nemusí být doménou pouze velkých korporací. Platforma 3DEXPERIENCE a know-how společnosti Technodat pomáhají dosahovat výjimečných výsledků také mnoha českým a slovenským firmám. Zařaďte se mezi ně. Ozvěte se nám.
Technické údaje o vozu
Maximální rychlost 300 km/h
Zrychlení 0-100 km/h za 4,6 s
Osmiválcový vidlicový zážehový motor 4,2 litru
Výkon 309 kw/420 HP při 7800 ot/min
Pohon všech kol
Šestistupňová manuální převodovka
Toč. moment 430 Nm
Hmotnost 1635 kg